need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Co można zobaczyć w Karpaczu? Poznaj największe atrakcje i zaplanuj swój urlop!

Planujesz weekend albo dłuższy urlop w Polsce? Chcesz jechać w góry, jednak popularnie Tatry i dzikie Bieszczady Cię nie przekonały? Czytaj dalej i sprawdź, co można zobaczyć w Karpaczu, ciekawym turystycznym miejscu, zlokalizowanym bezpośrednio u stóp Karkonoszy. Co ciekawe – z uroków Karpacza możesz korzystać bez względu na porę roku!

Atrakcje i kontakt z naturą – sprawdź, co zobaczyć w Karpaczu!

Karpacz to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy nie chcą wybierać pomiędzy miejskimi atrakcjami, obiektami do zwiedzania i kontaktem z naturą. Decydując się na urlop właśnie tutaj, możesz mieć pewność – będzie aktywny i pełen niespodzianek! Zatem – co zobaczyć w Karpaczu, żeby się nie nudzić? Poznaj listę czterech obowiązkowych punktów Twojej wycieczki i miej pewność – ten urlop zapamiętasz na długo!

1. Przede wszystkim – Karkonosze!

Karkonosze to punkt obowiązkowy każdego turysty – bez względu na górskie doświadczenie i poziom zaawansowania. Zwłaszcza że niektóre trasy są naprawdę przyjazne. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają odpowiedniego przygotowania. Decydując się na górski spacer, także szeroką i utwardzaną ścieżką, jak w przypadku Karkonoszy, pamiętaj o dedykowanej odzieży, latarce i wielofunkcyjnej chuście turystycznej. W Twoim plecaku nie powinno także zabraknąć termosu z gorącą herbatą i podstawowych narzędzi. Brakuje Ci kondycji? Wybierz się na spacer po okolicznych lasach, bezpośrednio u stóp gór. Chcesz zdobyć szczyt? Zaplanuj wycieczkę na Śnieżkę.

2. Dziki Wodospad – propozycja dla aktywnych

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, Dziki Wodospad nie jest dziełem natury, ale człowieka. Po tragicznej w skutkach powodzi, która miała miejsce jeszcze w XIX, wieku władze postanowiły podjąć walkę z Łomnicą, budując zabezpieczający zbiornik i zaporę. Powstały w ten sposób wodospad stał się niewątpliwą atrakcją dla turystów.

3. Obiekty do zwiedzania – idealne dla miłośników historii!

Zastanawiając się, co można zobaczyć w Karpaczu, można by stworzyć listę, która w przenośni oczywiście, nie miałaby końca! W tym podpunkcie znajdziesz kilka obiektów do zwiedzania – idealnych dla miłośników historii! Gdzie zatem warto się udać? Na pewno do Muzeum Turystyki i Sportu, gdzie możesz zobaczyć narty Kamila Stocha i poznasz historię rozwoju sportów zimowych. Warto wstąpić także do Kościoła Wang i zobaczyć atrakcje zlokalizowane w sąsiedztwie Karpacza!

4. Zwiedzasz z dzieckiem? Wstąp do Muzeum Zabawek!

Niewątpliwą atrakcją Karpacza, nie tylko dla zwiedzających z dziećmi jest Muzeum Zabawek. Wystawa, która powstała dzięki Henrykowi Tomaszewskiemu niezmiennie zachwyca wszystkich, którzy szukają niecodziennych sposobów spędzania wolnego czasu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium