Promocje
Producenci
Statystyki
Produkty:
600
Kategorie:
112
Nowości:
119
Promocje:
12

Jak prawidłowo dbać o ubrania? Sprawdź oznaczenia metek!

Rozwieszając pranie, zauważyłeś, że Twoja ulubiona koszulka zmniejszyła się o co najmniej dwa rozmiary? Prawdopodobnie nie zastosowałeś się do zaleceń producenta. Zanim kolejny raz wrzucisz brudne ubrania do pralki, koniecznie sprawdź oznaczenia metek. Przekonaj się, jaką funkcję spełniają tajemnicze symbole i nie pozwól zaskoczyć się nieprzyjemnym niespodziankom.

Lektura obowiązkowa

Metki umieszczone wewnątrz ubrań to nic innego jak krótka instrukcja prania i pielęgnacji konkretnego modelu - Twoja lektura obowiązkowa. Zastanawiasz się, dlaczego symbolika jest tak ważna? Przede wszystkim producent danej odzieży informuje Cię, w jaki sposób powinieneś dbać o ubranie, by służyło Ci jak najdłużej, doskonale spełniając swoją funkcję. Stosowanie się do zaleceń umieszczonych na metkach jest szczególnie ważne w przypadku odzieży specjalistycznej - sportowej, górskiej lub dedykowanej służbom ratunkowym. Dlaczego? Głównie ze względu na zastosowane w jej produkcji materiały o specjalnych funkcjach. Zatem, jak prawidłowo odczytywać oznaczenia metek?

Tajemnicze symbole

Symbole pojawiające się na wewnętrznych metkach ubrań zawierają istotne informacje w zakresie prania, suszenia, prasowania oraz czyszczenia chemicznego.

1. Pranie

Pranie nie zawsze oznacza to samo. Zależnie od tego, jaki symbol pojawi się na metce, produkt możesz prać, korzystając z programu dedykowanego delikatnym materiałom, ręcznie lub w dokładnie określonej temperaturze. Przekreślony pojemnik z wodą oznacza konieczność rezygnacji z prania.

2. Suszenie

Chcesz szybko odświeżyć i wysuszyć bluzkę albo kurtkę? Zanim przystąpisz do prania i suszenia, koniecznie sprawdź zalecenia producenta. Niestety, nie wszystkie tkaniny nadają się do suszenia w suszarce bębnowej. Zwracając uwagę na oznaczenia metek, unikniesz przykrych niespodzianek. Oznaczenia mogą dotyczyć również suszenia odzieży bez wykorzystania suszarki bębnowej. Warto sprawdzić, w jaki sposób, bez szkody dla materiału, rozwiesić odzież.

3. Prasowanie

Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem żelazka z funkcją automatycznego dostosowywania temperatury do potrzeb prasowanej tkaniny, zapoznaj się z zaleceniami umieszczonymi na metce wewnętrznej. Część ubrań możesz prasować w określonej temperaturze, niektóre tkaniny nie są jednak przeznaczone do prasowania na ciepło.

4. Czyszczenie

Trójkąt pojawiający się wśród oznaczeń na metce wskazuje, jakie środki chemiczne możesz wykorzystać, by usunąć uporczywe zabrudzenia, kółko natomiast określa zasady prania chemicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium