need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Jak zostać ratownikiem medycznym i wykonywać zawód pełen pasji i satysfakcji?

Są zdecydowani, wyedukowani i chętnie udzielają pomocy. Mowa o ratownikach medycznych, którzy każdego dnia ratują ludzkie życia, będąc pierwszymi osobami na linii frontu. Ten pełen wyzwań zawód można wykonywać po spełnieniu kilku istotnych warunków. Jeśli zastanawiasz się, czy to odpowiednie zajęcie dla Ciebie, sprawdź jak zostać ratownikiem medycznym i nieść pomoc innym.

Ratownik medyczny musi mieć ukończone studia

Jeszcze kilka lat temu nie było to wymogiem, a każdy, kto zastanawiał się jak zostać ratownikiem medycznym, szedł do dwuletniej szkoły policealnej. Alternatywą były trzyletnie studia, które od 2013 roku są jedyną drogą do uzyskania zawodu. W tym czasie konieczne jest zdobycie ogromnej wiedzy i wszechstronnych umiejętności, które pozwalają prawidłowo działać niemal w każdych warunkach. Jeśli więc nie jesteś osobą odporną na stres, paraliżuje Cię tempo pracy lub nie umiesz działać pod presją, nie jest to droga dla Ciebie. Równie ważne jest trzeźwe myślenie i odporność psychiczna, gdyż w wielu sytuacjach zależeć od tego będzie także Twoje życie.

Jak zostać ratownikiem medycznym?

Udając się na studia, których w Polsce nie brakuje, czeka na Ciebie masa wyzwań. Podczas nauki zetkniesz się z wieloma przedmiotami, do których należą: pierwsza pomoc, medycyna ratunkowa, anatomia, diagnostyka obrazowa, neurochirurgia czy traumatologia narządów ruchu. Zajęć i tematów jest znacznie więcej, co świadczy o prestiżu zdobywanego zawodu, a jednocześnie pozwala mieć pewność, że osoba na stanowisku wie, co robi. Jeśli zastanawiasz się, jak zostać ratownikiem medycznym pamiętaj, że teoria jest podstawą do praktyki, bez której nie ma mowy o odpowiednim przygotowaniu do zawodu.

Praktyka, która uczy ratownika działać pod presją

Jak zostać ratownikiem medycznym, który będzie przygotowany na każdą okoliczność? Wypróbowywać swoją wiedzę podczas obozów w GOPRze i WOPRze, bo dopiero w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia okaże się, kto jest stworzony do tej pracy. W jej wykonywaniu pomocna jest sprawność fizyczna, dlatego ćwiczenia siłowe i obozy kondycyjne należą do obowiązkowych pozycji w harmonogramie studenta. A po nauce czeka Cię prawdziwa szkoła życia: opatrywanie ran, tamowanie krwotoków, odbieranie porodów, udrażnianie dróg oddechowych i przywracanie funkcji życiowych. W tym czasie obowiązkowe jest także dalsze odbywanie szkoleń specjalistycznych, kursów doszkalających oraz udział w seminariach. Zdobywając punkty za każdą aktywność, możesz osiągnąć oczekiwane umiejętności i odpowiednią wiedzę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium