Wędrówka po górach, trekking, spacery po bezdrożach – to tylko przykłady wypraw, na które warto dobrze się ubrać i odpowiednio przygotować. Obuwie i odzież outdoor, często określane jako turystyczne, to podstawowe wyposażenie na wycieczki na łonie natury.
Odzież wierzchnia, bielizna i obuwie outdoorowe
Nie warto wybierać się na długie eskapady w standardowych, codziennych dresach i podkoszulku oraz zwykłych butach sportowych. Szybko może się okazać, że taki ubiór nie będzie najbardziej wygodny, łatwiej się w nim spocić, a następnie wychłodzić. Odzież outdoor to przede wszystkim spodnie, bluzy, kurtki, które są wykonane z materiałów z membraną. Materiały muszą być oddychające, ale jednocześnie wodoodporne. Ważne jest, żeby wilgoć była szybko odsuwana od powierzchni skóry. Ubiór powinien być, jak zawsze, na cebulkę, i każdy element powinien być odpowiedni do turystyki i wędrówek. Warto zadbać o wygodną, nieobciskającą bieliznę, wytrzymałe buty, najlepiej powyżej kostki, i z bieżnikiem. Ważne są także akcesoria, na przykład wielofunkcyjna chusta, którą można założyć jako czapka, komin lub kominiarka, okulary przeciwsłoneczne z wysoką ochroną UV, a także wygodny plecak.
Osoby, które uwielbiają taką formę spędzania wolnego czasu i wędrują bardzo często, bez względu na porę roku, mogą postawić na dwa zestawy odzieży outdoorowej: przeznaczonej na okres wiosenno-letnio-jesienny oraz na zimę. Zestaw zimowy warto wzbogacić w porządną bieliznę termoaktywną: bluzkę z długimi rękawami oraz spodnie – kalesony z długą nogawką.
Na co zwrócić uwagę?
Dobierając poszczególne elementy odzieży outdoor, zwróć uwagę na właściwości materiału, z którego są one wykonane. Odzież zewnętrzna, czyli kurtki, polary i spodnie, powinny być wiatroodporne i wodoodporne. Ta ostatnia cecha jest określana przez wysokość słupa wody – im wyższa, tym lepiej. Żeby w tracie trudnych warunków pogodowych ubrania rzeczywiście nie przeciekały, powinny mieć także wodoszczelne zamki zewnętrzne.
Koniecznie trzeba dobrze dobrać rozmiar ubrań turystycznych. Zbyt małe będą niewygodne i będą krępować ruchy, za duże mogą tworzyć efekt namiotu i nie będą optymalnie chronić przed chłodem i wiatrem. Innym, bardzo ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupach, jest gwarancja producenta.
Drobny sprzęt medyczny – musthave każdego ratownika
Ratownik ma do dyspozycji nie tylko zaawansowany, duży sprzęt ratunkowy. Wiele czynności przy pacjencie wymaga jedynie drobnego sprzętu medycznego, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego ratownika i innych członków zespołów ratowniczych.
Skuteczna pomoc z drobnym sprzętem medycznym
W tej kategorii prezentujemy duży wybór starannie wyselekcjonowanych urządzeń i akcesoriów, które sprawdzą się w codziennej pracy. Ciśnieniomierze, termometry, stetoskopy, opaski uciskowe i inne produkty charakteryzują się wysoką jakością, dzięki czemu będą służyć przez długi czas. Szybkie poznanie stanu pacjenta i udzielenie pomocy ma kluczowe znaczenie w pracy ratownika medycznego, a taki drobny sprzęt właśnie w tym pomaga. Nasza oferta obejmuje także sprzęt przeznaczony do pomocy najmłodszym. Stazy i ciśnieniomierze dla dzieci są kolorowe i pomagają zająć malucha w trudnej dla niego sytuacji.