need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Ratownictwo medyczne – misja niesienia pomocy

Ratownictwo medyczne – misja niesienia pomocy

Zawód – ratownik. Komunikat, który nawet w największym uproszczeniu brzmi dumnie. Kim są ludzie, którzy każdego dnia oddają swój czas, by pomagać innym – dorosłym i dzieciom, kobietom i mężczyznom, młodym i starym? Poznaj ratownictwo medyczne z nieznanej Ci dotychczas strony. Doceń pracę tych, którzy czuwają. 

 

Jak zostać ratownikiem? 

Dobre chęci nie wystarczą, by rozpocząć przygodę z profesjonalnym ratownictwem medycznym, a sam ratownik jest kimś więcej niż tylko wykwalifikowanym pracownikiem. Chęć niesienia pomocy innym nieodłącznie wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich cech charakteru. Niezwykła odwaga, siła i otwartość na drugiego człowieka to zbyt mało. Liczy się wytrzymałość, gotowość do pracy w każdych warunkach i o każdej porze, konsekwencja w działaniu i umiejętność pracy i podejmowania decyzji pod dużą presją czasu. Sprawność fizyczna, koncentracja, planowanie również mają ogromne znacznie. Profilowane studia z zakresu ratownictwa medycznego zapewnią odpowiednią wiedzę teoretyczną, ale nie nauczą empatii koniecznej do pracy z ludźmi, których spotyka nieszczęście. 

Ratownictwo medyczne jest wymagające. Ciężkiej pracy niejednokrotnie towarzyszy zmęczenie, które trzeba na bieżąco pokonywać. Priorytetem wykonywanej pracy jest przecież ludzkie życie.

Decydując się zostać ratownikiem, wystarczy, że pozytywnie zdasz egzamin maturalny. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na dwuletnie Medyczne Studium Zawodowe, czy podejmiesz studia dzienne bądź zaoczne na kierunku ratownictwo medyczne. W czasie trwania nauki dowiesz się między innymi, jak rozmawiać z pacjentem, także w bardzo trudnych sytuacjach, nauczysz się oceniać ryzyko zaistniałej sytuacji, możliwie szybko oceniać parametry życiowe, podejmować odpowiednią akcję ratunkową i zabezpieczać funkcje życiowe poszkodowanych w zdarzeniu osób. Realizując program kształcenia, opanujesz pierwszą pomoc, poznasz podstawy psychologii i przejdziesz przez profesjonalny kurs samoobrony. 

 

Kobiety w ratownictwie 

Polskie ratownictwo medyczne wciąż kojarzone jest wyłącznie z mężczyznami. Chociaż wiele kobiet kończy studia w tym zakresie, często wybierane jako drugi kierunek, niewiele rozpoczyna pracę w tym zawodzie. Sytuacja, mimo ciężkich warunków pracy, stopniowo się zmienia, a my jako społeczeństwo, mamy świadomość tego, jak bardzo potrzebne w ratownictwie są kobiety, szczególnie kiedy wezwanie dotyczy innej kobiety, często ciężarnej lub dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium