need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Stroje medyczne na każdą okazję

Bycie ratownikiem medycznym to swego rodzaju służba. Przyjęło się, że pracownicy pewnych zawodów, nacechowanych powinnością, noszą odpowiednie stroje, takie jak mundury czy togi. Podobnie jest w przypadku osób pracujących w służbach medycznych. Wyróżniające się stroje medyczne sprawiają, że osoby te łatwo odnaleźć wśród innych, co z pewnością ułatwia im prowadzenie akcji ratunkowych.

Wygoda przede wszystkim

Pracując w trudnych warunkach, ratując ludzkie życie, ratownicy medyczni potrzebują dwóch rzeczy. Jedną z nich jest dobry sprzęt, który umożliwia wykonywanie pracy najlepiej, jak to możliwe. Drugą rzeczą są odpowiednie ubrania, które nie krępują ruchów i pozwalają tę trudną pracę sprawnie sprawować. Dlatego tak ważne jest, by stroje medyczne były wygodne i stawały się wręcz drugą skórą.

Ratownicy medyczni najczęściej pracują w wygodnych spodniach i koszulkach, na wierzch wkładając bluzę. Odpowiednie dla nich stroje szyte są z dobrej jakości bawełny z dodatkiem poliestru. Taka kombinacja sprawia, że stroje medyczne są przewiewne i wytrzymałe. Ratownicy są stale w ruchu, dlatego nic nie może ich ograniczać, uciskać ani uwierać.

Odrobina szyku

Są takie sytuacje, kiedy zwykły t-shirt nie wystarczy. Wtedy ratownicy medyczni sięgają po koszulki polo z kołnierzykiem albo wręcz po elegancką koszulę. Wciąż są to jednak wygodne stroje medyczne, szyte specjalnie dla nich. Dobiera się do tego spodnie ratownicze, na wierzch można założyć kurtkę lub polar. Będąc pracownikiem służb medycznych najważniejsze jest to, by być stale w gotowości do wykonywania pracy. Pod ręką trzeba mieć podstawowe narzędzia, dlatego strój także musi być odpowiedni.

Oznakowanie stroju

Równie ważne jak wygoda stroju jest jego odpowiednie oznakowanie. Ratownicy medyczni i inni pracownicy służb medycznych muszą być rozpoznawalni z daleka i widoczni. Gdy kierują się na miejsce wypadku, od razu wiadomo, że nie są to przechodnie, gapie czy przypadkowe osoby. Z tego względu ich stroje medyczne są najczęściej czerwone. Korzysta się z fluorescencyjnego materiału, by i po zmroku być widocznym. Każda koszulka, bluza czy kurtka ma na plecach duży napis z nazwą specjalizacji noszącej ją osoby. Z przodu znajduje się emblemat ratownictwa. Przyjęło się, że te stroje noszą ratownicy wodni, górscy i medyczni, w zależności od sprawowanej funkcji różnią się jedynie kolorem i logo służb.

Z jakich materiałów wykonywane są stroje medyczne?

Materiał, z którego wykonane są ubrania ma zawsze duże znaczenie. Dotyczy to oczywiście nie tylko strojów medycznych. 

Ratownicy w czasie swojej pracy wykonują różne zadania. Nie jest w tym przypadku trudno o zabrudzenia. Z drugiej strony mimo wszystko powinni przez cały czas prezentować się schludnie i profesjonalnie. Dlatego warto stawiać na odzież wykonaną z materiałów wysokiej jakości. Tylko ona gwarantuje odpowiednią przepuszczalność powietrza i jego optymalną cyrkulację. Dzięki temu ratownikom nie jest zbyt gorąco nawet w letnie, ciepłe dni. Mogą przez cały czas czuć się komfortowo. Ważne jest to, aby wybierać tkaniny przewiewne i chłonne, które dobrze pochłaniają pot. 

Oczywiście stroje medyczne muszą być także wytrzymałe. Nie może dojść do ich przypadkowego rozdarcia. Dlatego odzież dla ratowników szyta jest z dużą starannością. Stawia się w tym przypadku na sprawdzone materiały. Dobrze sprawdza się zazwyczaj mieszanka włókien naturalnych i syntetycznych. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne dodatki antymnące, które chronią ubrania przed gnieceniem. 

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Zazwyczaj stroje medyczne dla ratowników np. spodnie czy bluzy są wyposażone w praktyczne kieszenie. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne, gdyż do kieszonek włożyć można te przedmioty, które muszą być cały czas pod ręką. Wymienić tutaj warto długopis, stetoskop czy po prostu telefon komórkowy. W zasadzie im więcej kieszeni ma dany strój medyczny, tym lepiej. 

Wybór odzieży dla ratowników na rynku jest coraz większy. To dobra informacja, bo coraz częściej można strój dopasować do swojej sylwetki. Ma to spore znaczenie zwłaszcza dla kobiet, które zawsze chcą prezentować się nienagannie. W odpowiednio dobranych ubraniach można czuć się komfortowo i stylowo jednocześnie. 

Jakie funkcje powinny spełniać stroje medyczne?

Stroje medyczne to specyficzny rodzaj odzież ochronny. Z założenia przeznaczony jest dla personelu służby zdrowia, w tym ratowników medycznych. Czym powinien się charakteryzować?

Na pewno stroje medyczne muszą być zgodne z obowiązującymi normami. Mowa tutaj o dopuszczeniu do użytkowania w branży medycznej. Odzież medyczna z założenia powinna być wygodna i praktyczna, a także wyposażona w funkcjonalne kieszenie. Idealnie, gdy jest wykonywana z wytrzymałych materiałów odpornych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Stroje medyczne dodatkowo muszą być przewiewne i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Tylko wtedy będą gwarantować pełen komfort cieplny w każdych warunkach i niezależnie od czasu pracy. Na końcu nie można zapominać o tym, że dobra odzież medyczna musi chronić przed drobnoustrojami przenoszonymi w sposób kontaktowy i przez kaszel. 

Wysokiej jakości stroje medyczne stworzone specjalnie z myślą o ratownikach można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium