Promocje
Bluza polo RATOWNIK MEDYCZNY czerwona odblask
Bluza polo RATOWNIK MEDYCZNY czerwona odblask
98,00 zł 68,60 zł
Bluza Polo Lekarz Czerwona
Bluza Polo Lekarz Czerwona
94,00 zł 65,80 zł
Bluza polo Ratownik Medyczny Czerwona
Bluza polo Ratownik Medyczny Czerwona
94,00 zł 65,80 zł
Bluza polo Ratownictwo Medyczne Czerwona
Bluza polo Ratownictwo Medyczne Czerwona
94,00 zł 65,80 zł
Producenci
Statystyki
Produktów:
628
Kategorii:
114
Nowości:
67
Promocje:
8

Turystyczna apteczka – wyposażenie obowiązkowe

Turystyczna apteczka – wyposażenie obowiązkowe

Wychodząc w góry każdy turysta powinien zabrać ze sobą tak ważną rzecz, jaką jest apteczka. Wyposażenie się w nią każdego, i posiadanie podstawowych środków ochrony, które w razie wypadku mogą uratować czyjeś życie, to pragnienie, któremu daleko do rzeczywistości. Choć mówi się o tym cały czas, mało kto wychodząc w góry przygotowuje się do tego należycie.

Mimo edukacji w tym zakresie wciąż zdarzają się osoby, które w góry wychodzą nieprzygotowane. Nie mają odpowiedniego obuwia, zapominają, że im wyżej tym zimniej i wietrzniej, a mieli by jeszcze pamiętać o czymś takim jak apteczka? Wyposażenie się w ten ważny element ratujący życie to obowiązek, o którym nie myślimy do momentu, w którym okazuje się, że przydałoby się ją mieć. Wtedy zaczyna się poszukiwanie odpowiedzialnego turysty lub wzywa się służby ratunkowe.

 

Małe może więcej

Najmniejsza apteczka to taka, którą można przyczepić do kluczy. Mały breloczek ma wielką moc. Kosztuje kilkanaście złotych i powinni ją mieć wszyscy, bez wyjątku. Jaką moc ma taka mała apteczka? Wyposażenie jej to zaledwie maseczka do sztucznego oddychania, para rękawiczek i saszetka z gazikiem odkażającym. Te trzy rzeczy mogą zaważyć o tym, że w razie wypadku ktoś zdecyduje się wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, inaczej reanimacją czy sztucznym oddychaniem oraz badanie urazowe poszkodowanego.

 

Mini osobiste

Trochę większe możliwości daje apteczka osobista w wielkości mini. Można ją założyć do paska spodni i w razie konieczności prędko z niej skorzystać. Sprawdza się jako bardzo osobista apteczka, w przypadku osób, które potrzebują zażywać leki i powinny mieć je zawsze pod ręką. Co pomieści taka apteczka? Wyposażenie jej to kilka par rękawiczek, maseczka do RKO, gaziki i środki odkażające. Plus leki posiadającej ją osoby.

 

Rozmiar standard i plecak

Najbardziej popularne są apteczki, które są w stanie obsłużyć kilka osób. Zabiera się je na wycieczki i rajdy, a ratownicy mają je w swoich plecakach. Co gwarantuje taka apteczka? Wyposażenie, które posiada to m.in. środki opatrunkowe, kompresy, opaski elastyczne, chusta trójkątna, nożyczki, koc ratunkowy NRC, rękawiczki i ustnik do sztucznego oddychania.

Najbardziej zaawansowane są plecaki ratunkowe, które pomieszczą najwięcej. To osobna torba dla ratownika, który ma dyżur i wie, że z całą pewnością sprzęt, który ma na plecach będzie wykorzystywany. Szczególnie, gdy na swej drodze wciąż spotyka zbyt mało osób wyposażonych w osobistą apteczkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium