need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy? Te przedmioty uratują Ci życie!

Zapewne nie raz zaciąłeś się nożem podczas przygotowywania pysznego obiadu w kuchni. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą okazała się apteczka, w której szybko znalazłeś odpowiedni bandaż. Trzeba jednak zaznaczyć, że jej zawartość nie została stworzona do rozwiązywania tylko małych problemów. Jest to również niezbędnik, gdy Twojej sytuacji zagraża poważne niebezpieczeństwo. Warto więc wiedzieć co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy, aby bez zastanowienia odnaleźć w niej potrzebne przedmioty.

Co powinieneś mieć w apteczce? To zależy od kilku czynników

Warto zaznaczyć, że istnieją trzy typy apteczek pierwszej pomocy. Każda różni się od siebie pewnymi szczegółami, aby jak najbardziej dostosować swoją zawartość do określonych sytuacji. Apteczka samochodowa powinna więc posiadać koc termoizolacyjny, który będzie pomocny, gdy dojdzie do wypadku na drodze. Muszą się w niej także znaleźć nożyczki z zaokrąglonymi końcami, aby można było bez problemu przeciąć pasy w aucie. Do tego należy dołożyć wszelkiego rodzaju plastry i opatrunki. Nie powinny się w niej jednak znaleźć leki, wata czy ostre przedmioty, które tylko zaszkodziłyby poszkodowanym podczas dramatycznych sytuacji.

Leki możesz umieścić w apteczce ściennej

Drugim typem apteczki jest ta zawieszona na ścianie. Jej zaletą jest fakt, że przymocowana jest zawsze w widocznym miejscu i dzięki temu można szybko się do niej dostać. Jej konstrukcja stanowi jednak również dużą wadę, ponieważ nie da się jej w żaden sposób przenieść do poszkodowanego. Problematyczne mogą okazać się także drzwiczki, które często są zamykane na klucz, aby niepożądane osoby nie dostały się do leków. Próbując więc otworzyć taką apteczkę, będziesz marnował cenne sekundy, które w innych warunkach przeznaczyłbyś dla poszkodowanego.

Co powinna zawierać apteczka domowa?

Ostatnim typem apteczki pierwszej pomocy jest jej domowa wersja. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w Polsce nie istnieją normy prawne, które mówiłyby w jaki sposób powinna być ona wyposażona. Pamiętaj jednak, że źle dobrana zawartość może odbić się przede wszystkim na Tobie. Powinieneś więc zadbać o to, by niczego w niej nie zabrakło. Niech więc w apteczce znajdą się różnego rodzaju leki, w tym przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, a także na kaszel.

Na pewno przydadzą Ci się także środki opatrunkowe – bandaże, plastry czy żelowe kompresy. Musisz pomyśleć jeszcze o rękawiczkach ochronnych, termometrze, aparacie do mierzenia ciśnienia oraz nożyczkach do cięcia bandaży i innych opatrunków. Bo najważniejsze, by w razie kłopotów wszystkie te elementy były w jednym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium