Producenci
Statystyki
Produktów:
579
Kategorii:
109
Nowości:
83
Promocje:
11
Termoaktywność – pożądana cecha odzieży dla aktywnych

Sportowcy, wędrowcy, osoby pracujące na zewnątrz – wszyscy są narażeni na marznięcie, gdy słupek rtęci się obniża. Jest na to jednak świetne rozwiązanie: odzież termoaktywna. Męska i damska, stworzona ze specjalistycznej dzianiny zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiednią latarkę dalekiego zasięgu?

Pełniąc zawód ratownika, wiesz, że walkę o ludzkie życie można toczyć w każdą pogodę. Dbając o odpowiednie wyposażenie, dbasz o powodzenie akcji ratunkowej. Zanim kolejny raz wyruszysz na pomoc, pamiętaj, by w plecaku znalazła się latarka dalekiego zasięgu. Sprawdź, dla kogo jeszcze i w jakich sytuacjach może okazać się niezbędna i dlaczego warto sięgnąć właśnie po taki model.

czytaj całość »
Zanim wyruszysz na szlak, zadbaj o odpowiednią odzież w góry!

Świat widziany z wysokości wydaje się niezwykle fascynujący, a wysiłek towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów - pasjonujący. Jak przygotować się na górskie wycieczki, by czuć się bezpiecznie i komfortowo, zwłaszcza w zimie? Zdecyduj się na odpowiednią odzież w góry i ciesz się swobodą ruchów nawet wówczas, gdy czekają na Ciebie naprawdę strome podejścia.

czytaj całość »
Jak prawidłowo dbać o ubrania? Sprawdź oznaczenia metek!

Rozwieszając pranie, zauważyłeś, że Twoja ulubiona koszulka zmniejszyła się o co najmniej dwa rozmiary? Prawdopodobnie nie zastosowałeś się do zaleceń producenta. Zanim kolejny raz wrzucisz brudne ubrania do pralki, koniecznie sprawdź oznaczenia metek. Przekonaj się, jaką funkcję spełniają tajemnicze symbole i nie pozwól zaskoczyć się nieprzyjemnym niespodziankom.

czytaj całość »
Mały pacjent u lekarza, czyli stetoskop pediatryczny i praca pediatry

Stetoskop to jeden z atrybutów lekarzy. Na wielu zdjęciach i grafikach, lekarz zawsze ma na szyi ten przyrząd. Służy on głównie do osłuchiwania klatki piersiowej, serca i jamy brzusznej pacjenta. Dzięki niemu można zdiagnozować wiele przypadłości. Tym sprzętem bada się zarówno dzieci i dorosłych. Na rynku dostępne są stetoskopy różnych firm. Mogą mieć one różne kolory i różnić się nieco kształtem. W ofertach znajdziemy również stetoskopy pediatryczne. Czy są one koniecznie i bardzo różnią się od zwykłych stetoskopów? W tym artykule postaramy odpowiedzieć się na to pytanie i skupić na ogólnym wyposażeniu gabinetu pediatry.

czytaj całość »
Kolorowe bluzy medyczne dla pracowników służby zdrowia

Praca w służbie zdrowia jest bardzo wymagająca i trzeba do niej cierpliwości. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni każdego dnia muszą zmagać się z różnymi przypadkami pacjentów. Z pewnością nie jest to łatwa praca. Często potrzeba do niej siły, samozaparcia i umiejętności zachowania zimnej krwi. Pracownicy służby zdrowia muszą pracować również nocą. Ratownicy medyczni, muszą jeździć na wyjazdy i czasem podejmować kroki ratowania ludzkiego życia na zewnątrz w różnych niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W takich przypadkach warto mieć założoną ciepłą bluzę, która uchroni przed zimnem. Na rynku dostępne są kolorowe ubrania w różnych fasonach, które pracownik może dopasować do siebie.

czytaj całość »
Stroje medyczne na każdą okazję

Bycie ratownikiem medycznym to swego rodzaju służba. Przyjęło się, że pracownicy pewnych zawodów, nacechowanych powinnością, noszą odpowiednie stroje, takie jak mundury czy togi. Podobnie jest w przypadku osób pracujących w służbach medycznych. Wyróżniające sięstroje medyczne sprawiają, że osoby te łatwo odnaleźć wśród innych, co z pewnością ułatwia im prowadzenie akcji ratunkowych.

czytaj całość »
Czy medyczne gadżety to odpowiedni prezent dla ratownika?

Pracownicy służb medycznych to osoby, które są w pracy 24 godziny na dobę. Nawet po dyżurze zachowują czujność, by wspierać potrzebujących w każdej sytuacji. Właśnie z tego powodu, że służba to ich życie, różnego typu gadżety medyczne będą dla nich odpowiednim prezentem na każdą okazję. Takie osoby docenią podarowane im latarki, scyzoryki czy kubki z emblematem, czyli przedmioty, które mają praktyczne zastosowanie w codzienności.

czytaj całość »
Turystyczna apteczka – wyposażenie obowiązkowe

Turystyczna apteczka – wyposażenie obowiązkowe

Wychodząc w góry każdy turysta powinien zabrać ze sobą tak ważną rzecz, jaką jest apteczka. Wyposażenie się w nią każdego, i posiadanie podstawowych środków ochrony, które w razie wypadku mogą uratować czyjeś życie, to pragnienie, któremu daleko do rzeczywistości. Choć mówi się o tym cały czas, mało kto wychodząc w góry przygotowuje się do tego należycie.

czytaj całość »
Słów kilka o uniformach medycznych dla ratowników

Słów kilka o uniformach medycznych dla ratowników

Dobrze wyposażony ratownik to przede wszystkim prawidłowo ubrany ratownik. Dobrej jakości strój gwarantuje, przede wszystkim, komfort pracy, a to coś bardzo ważnego w tym fachu. Żeby w pełni skupić się na zadaniu, ratownicy noszą takie uniformy medyczne, które zapewniają optymalną temperaturę ciała,  wygodę, nie krępują ruchów a przy tym sprawiają, że są widoczni.

czytaj całość »
Ratownictwo górskie – bezinteresowna pomoc z narażeniem życia

Ratownictwo górskie – bezinteresowna pomoc z narażeniem życia

Ratownik górski. Tyle wystarczy, by wzbudzić szacunek w każdym, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. Ludzie, którzy każdego dnia są gotowi podjąć się niesienia pomocy innym, z narażeniem własnego życia są obecni w każdym pokoleniu, od ponad 110 lat tworząc ratownictwo górskie. Czekają, niezależnie od pory, by wstawić się na wezwanie naczelnika i ruszyć z bezinteresowną misją niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie.

czytaj całość »
Ratownictwo medyczne – misja niesienia pomocy

Ratownictwo medyczne – misja niesienia pomocy

Zawód – ratownik. Komunikat, który nawet w największym uproszczeniu brzmi dumnie. Kim są ludzie, którzy każdego dnia oddają swój czas, by pomagać innym – dorosłym i dzieciom, kobietom i mężczyznom, młodym i starym? Poznaj ratownictwo medyczne z nieznanej Ci dotychczas strony. Doceń pracę tych, którzy czuwają.

czytaj całość »
Ratownictwo wodne na straży odpoczywających nad wodą

Ratownictwo wodne na straży odpoczywających nad wodą

Na każdym kąpielisku, basenie, nad morzem i jeziorem, nad bezpieczeństwem osób tam przebywających mogą czuwać ratownicy wodni. Dzięki obowiązkowemu na wyznaczonych obszarach ratownictwu wodnemu znacząco spadają statystyki utonięć i innych wypadków. Przebywający nad wodą mogą także liczyć na wiedzę i doświadczenie ratowników gdy zachodzi konieczność udzielenia pierwszej pomocy.  


czytaj całość »
Co może ratownik KPP?

Co może ratownik KPP?

Pomagać można zawsze, nie tylko będąc wykształconym, zawodowym ratownikiem medycznym. Osoby działające w różnego rodzaju służbach mogą przejść przez kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i uzyskać tytuł Ratownika KPP. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie możliwości ma taki ratownik.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium