need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Cztery sposoby na to, jak wyczyścić termos z osadu po kawie, herbacie

Któż z nas nie korzysta czasem z termosu, który zapewnia nam ciepłą kawę lub herbatę. Ten niezbędny element wyposażenia każdego turysty i ratownika znajduje się chyba w każdym domu. Noszenie go ze sobą nie raz uratowało komuś życie, szczególnie zimą, ale też znacznie poprawiło sprawność zmarzniętych osób. Jest jednak jedna kwestia, która może sprawiać kłopot i zniechęcać do korzystania z tego akcesorium. Sprawdź, jak wyczyścić termos, pozbyć się osadu i nieprzyjemnego zapachu.

Przed pierwszym użyciem

Gdy zastanawiasz się jak wyczyścić termos przed pierwszym użyciem, wystarczy że zalejesz go wrzątkiem i odczekasz kilka minut. Tak wyparzony pojemnik będzie odpowiednio przygotowany do przyjęcia późniejszych napojów. Co ważne, termos zawsze myjemy ręcznie, zapomnij więc o wkładaniu go do zmywarki. Inne naczynia mogą go uszkodzić i zarysować. Wystarczy gorąca woda, delikatny detergent i szczotka do butelek. Pozwól mu wyschnąć i najlepiej przechowuj odkręcony. W ten sposób unikniesz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Jak wyczyścić termos z osadu?

Kawa i herbata pozostawiają osad, nawet na kubku. A ten nie tylko brzydko wygląda, lecz zmienia smak przechowywanego wewnątrz napoju. Nie wiesz jak wyczyścić termos z ciemnego nalotu? Możesz wybrać jeden z czterech sposobów na jego umycie. Wszystkie są dość tanie i szybkie, a przy tym równie skuteczne.

- soda oczyszczona znajduje się w zasadzie w każdej kuchni. Do termosu wsyp jedną łyżeczkę proszku, zalej wrzątkiem i odstaw na kilka godzin. Soda dotrze w każdy zakamarek i skutecznie usunie osad. Po wylaniu płynu umyj termos wodą z płynem do naczyń,

- kwasek cytrynowy jest neutralny, co ważne, gdy boisz się, że niedokładnie wypłuczesz termos. Wsyp do niego całe opakowanie proszku, a następnie zalej wrzątkiem i odczekaj kilka godzin,

- tabletka do zmywarki także usunie osad z termosu. Użyj jej tak samo, jak kwasku i sody,

- coca-cola usuwa rdzę, świetnie też poradzi sobie z osadem. Jak wyczyścić nią termos? Wlej do środka i zostaw na kilka godzin. Absolutnie jej później nie pij, a po wylaniu umyj termos płynem.

Higiena i przechowywanie

Teraz, gdy już wiesz, jak wyczyścić termos, pamiętaj aby robić to regularnie. Nie pozostawiaj w środku zimnych napojów, gdyż po pewnym czasie mogą spleśnieć. Taki termos nadaje się już tylko do wyrzucenia, bo nawet po jego wyczyszczeniu może utrzymywać się duszny zapach. Nie zapominaj o dokładnym myciu kubka i zakrętki, w której zakamarkach także może gromadzić się bród. Czyste naczynie przechowuj odkręcone, a termos posłuży Ci przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium