need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Gdzie jechać w góry? Poznaj najpiękniejsze miejsca południowej Polski!

Twój urlop zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, gdzie jechać? W góry, nad morze, a może... – jeśli brakuje Ci pomysłów, koniecznie poznaj najpiękniejsze miejsca w południowej Polsce i miej pewność – nie będziesz się nudził!

Południowa Polska jest dla wszystkich!

Nie można się nie zgodzić – południowa Polska to tereny, które zaspokoją najbardziej wymagające gusta. Góry, od łagodnych do tych najbardziej wymagających i zlokalizowane u ich stóp miasta, malownicze lasy i doliny, trasy turystyczne i narciarskie, spływy i górskie kolejki – pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest naprawdę dużo. Gdzie jechać w góry, by spędzić czas aktywnie? Podpowiadamy!

Popularne i atrakcyjne Tatry

Niewątpliwie najczęściej wybierane przez turystów, także początkujących są Tatry – zarówno Wysokie, jak i Zachodnie. Nie można się dziwić – malownicze widoki, pełne historii Zakopane zlokalizowane u ich stóp i zdająca się nie mieć końca lista szlaków i szczytów do zdobycia przyciągają wszystkich – bez względu na wiek i doświadczenie. Decydując się na urlop w Tatrach, warto pamiętać, by dopasować trudność wędrówki do swoich możliwości. Dla początkujących odpowiednie będą Sarnia Skała, Nosal, trasa nad Morskie Oko albo Czarny Staw Gąsienicowy. Bardziej zaawansowani mogą wybrać się na Giewont albo Przełęcz Karb. Kościelec, Świnica i Rysy wymagają zdecydowanie dobrej kondycji i bogatego doświadczenia.

Dzikie i romantyczne Bieszczady

Chcesz spędzić urlop daleko od cywilizacji? Za cel swojej wycieczki obierz Bieszczady! Romantyczne i dzikie są odpowiednie dla chcących odpocząć samotników i wszystkich zakochanych. Warto poznać Bieszczadzki Park Narodowy, Rezerwat Przyrody Sine Wiry i szczyt Smerek, udać się na Połoninę Caryńską i wodospad Szepik na potoku Hylaty.

Łagodne i wymagające Gorce

Mniej znanym pasmem górskim południowej Polski zdecydowanie są Gorce. Będące częścią Beskidu Zachodniego szczyty wyróżnia najwyższy z nich – Turbacz. Przy znajdującym się na szczycie schronisku PTTK przebiega aż siedem szlaków turystycznych – czerwony, dwa żółte, dwa niebieskie i dwa zielone. Trasa na szczyt, zależnie od szlaku, może być łagodna, dlatego właśnie to miejsce polecane jest niemal wszystkim turystom.

Jak przygotować się w góry?

Mapa, GPS, naładowany telefon i power bank, narzędzia, latarka, zapasowa odzież, woda, gorąca herbata i prowiant – tak naprawdę to dopiero początek długiej listy niezbędnych na szlaku akcesoriów. Niezależnie od tego, gdzie chcesz jechać w góry, odpowiednie przygotowanie to podstawa bezpiecznej wycieczki. Odpowiednio wcześnie zaplanuj trasę i sprawdź, czy zdążysz wrócić przed zmrokiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium