need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Jak wybrać odpowiednią latarkę dalekiego zasięgu?

Pełniąc zawód ratownika, wiesz, że walkę o ludzkie życie można toczyć w każdą pogodę. Dbając o odpowiednie wyposażenie, dbasz o powodzenie akcji ratunkowej. Zanim kolejny raz wyruszysz na pomoc, pamiętaj, by w plecaku znalazła się latarka dalekiego zasięgu. Sprawdź, dla kogo jeszcze i w jakich sytuacjach może okazać się niezbędna i dlaczego warto sięgnąć właśnie po taki model.

Latarka dalekiego zasięgu, czyli jaka?

Zastanawiasz się, czym latarka o dużym zasięgu różni się od tej tradycyjnej? Przede wszystkim rodzajem światła, konstrukcją i budową reflektora. To, na jaki model się zdecydujesz, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Sprawdź poniższe punkty i zastanów się, czego wymagasz od swojej latarki dalekiego zasięgu - dzięki temu trafnie wybierzesz potrzebny Ci model.

1. Przestrzeń

Latarki tradycyjne dokładnie oświetlą przestrzeń wokół Ciebie, a modele charakteryzujące się dalekim zasięgiem pozwolą Ci dokładnie rozeznać teren oddalony nawet o kilkanaście metrów. Latarki o dużym zasięgu światła będą odpowiednie dla służb mundurowych albo myśliwych, doskonale sprawdzą się również podczas pieszych wycieczek.

2. Czas pracy i częstotliwość wykorzystania latarki

Czas pracy latarki jest szczególnie ważny, kiedy ma ona służyć Ci podczas pieszych wycieczek w terenie. Decydując się na konkretny model, sprawdź, jak długo działa ona na jednym komplecie baterii lub naładowaniu akumulatora - im dłuższy czas działania, tym większy komfort i bezpieczeństwo wędrówek.

Duże znaczenie ma także częstotliwość korzystania z urządzenia. Jeśli latarka ma służyć Ci niemal codziennie, zdecydowanie lepiej będzie wybrać model zasilany za pomocą akumulatora. W przeciwnym wypadku będziesz musiał wydać fortunę na baterie. Niezależnie od tego, na jaką latarkę się zdecydujesz, pamiętaj, by ruszając w góry mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Takie rozwiązanie pozwoli Ci czuć się pewnie, niezależnie od sytuacji.

3. Rozmiar

Zastanawiasz się, czy wybrać dużą, czy małą latarkę? Wbrew powszechnym opiniom latarka dalekiego zasięgu wcale nie musi charakteryzować się nieporęcznym rozmiarem. Nowoczesna technologia to innowacyjne rozwiązania - właśnie dlatego latarki o dalekim zasięgu może być naprawdę mała i poręczna, z łatwością mieścić się w kieszeni lub… na czole!

Komu dedykowane są latarki dalekiego zasięgu?

Latarka dalekiego zasięgu to niezbędny element wyposażenia ratowników medycznych, górskich i wodnych, jednak nie tylko - zdecydowanie powinna znaleźć się w plecaku każdego turysty! W trudnym terenie, a także podczas akcji ratowniczych doskonałym wyborem będzie latarka czołowa. W przypadku wędrówki przez las sprawdzi się model odpowiedni do trzymania w dłoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium