need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Jak zostać ratownikiem WOPR i nieść pomoc nad wodą?

Ratownik wodny to brzmi dumnie. Jeśli lubisz pomagać innym i w wodzie czujesz się jak ryba, być może to zawód dla Ciebie. Dzięki niemu spędzisz czas na świeżym powietrzu, często w upale, dbając o bezpieczeństwo innych, co może być doskonałym źródłem satysfakcji. Sprawdź jak zostać ratownikiem WOPR, by móc pracować nad wodą.

Zdrowie, umiejętności i inne atuty są niezbędne w tym zawodzie

Być może oglądałeś Słoneczny Patrol, a na wakacjach podziwiasz opalone sylwetki ratowników wodnych, którzy pilnują bezpieczeństwa nad morzem, jeziorem i basenem? Marzenie o byciu jednym z nich można zrealizować, pod warunkiem, że spełnisz wymogi związane z tym zawodem. Jak więc zostać ratownikiem WOPR? Potrzebne jest nienaganne zdrowie, kondycja i wybitne umiejętności pływackie. Dopiero wówczas będziesz mógł udzielać pierwszej pomocy i uczestniczyć w poszukiwaniach zaginionych. Oczywiście po ukończeniu kursu, który zapewni Ci upragniony tytuł.

Jak zostać ratownikiem WOPR?

Spełnienie szeregu wymogów sprawi, że masz szansę osiągnąć cel. Jak więc zostać ratownikiem WOPR? Przede wszystkim musisz mieć ukończone 19 lat i tytuł ratownika, który zdobędziesz po specjalistycznym kursie. Liczą się dodatkowe atuty, takie jak patent żeglarski, motorowodny, szkolenie lodowe, które możesz osiągnąć w trakcie dodatkowego szkolenia. Tak samo cenione są kursy ratownictwa medycznego lub pielęgniarki. Obowiązkiem jest przejście kursu KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy), po którym możesz rozpocząć właściwe szkolenie zakończone egzaminem na ratownika wodnego.

Kurs, który nauczy Cię wszystkiego

Dwadzieścia jednostek teorii i czterdzieści trzy zajęć praktycznych, po których czeka Cię egzamin to wszystko, co potrzebne, gdy zastanawiasz się jak zostać ratownikiem WOPR. Sam sprawdzian podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną, w której skład wchodzi m.in.: przepłynięcie w dowolnym stylu określonej długości, w określonym czasie; nurkowanie w głąb wody i pływanie pod wodą; wyciąganie z dna przedmiotów i holowanie tonącego;przepłynięcie łodzią wiosłową odpowiedniej odległości w określonym czasie. Gdy opanujesz te umiejętności i zdasz egzamin, możesz pracować w zawodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium