need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Jaki scyzoryk dla ratownika medycznego sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy

Praca ratownika medycznego to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Osoby, które pracują w tym zawodzie, codziennie stoją na straży ludzkiego życia i zdrowia. Często muszą nieść ratunek w sytuacjach, w których wymagane jest naprawdę szybkie działanie. W takich chwilach bardzo pomocne mogą okazać się różne gadżety, takie jak na przykład scyzoryk, który może znacznie ułatwić przeprowadzenie akcji ratowniczej i wykonanie niezbędnych zabiegów przy potrzebującym pomocy. Jaki scyzoryk jednak najlepiej nada się dla ratownika medycznego? Kilka przydatnych informacji na ten temat znajdziesz w naszym dzisiejszym poradniku.

Rodzaje scyzoryków

Scyzoryk to bardzo użyteczne narzędzie. Być może wydaje się dość niepozorne ze względu na niewielki rozmiar, ale naszym zdaniem również i to jest jego zaletą. W końcu taki sprzęt można bardzo łatwo schować do kieszeni i szybko wyjąć, gdy tylko jest potrzebny. Podstawowa wersja tego narzędzia składa się z rękojeści i ostrej klingi, którą można w prosty sposób złożyć. Popularne modele scyzoryków są już nieco bogatsze. Można nazwać je praktycznymi multitoolami o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Składają się one bowiem z kilku elementów zamkniętych w jednej obudowie. Jeden taki zestaw może zawierać przykładowo dwa rodzaje ostrzy, korkociąg, otwieracze do puszek i kapsli, szpikulec, pęsetę oraz wykałaczkę.

Często wybierane są również scyzoryki zawierające małe nożyczki i pilniki ze śrubokrętem. Doskonale sprawdzą się one w podróży, a zwłaszcza na wycieczkach pieszych i rowerowych oraz górskich wyprawach. Ciekawym rodzajem scyzoryka jest ten posiadający etui, które przypomina zwykłą kartę kredytową. Zwykle zawiera on wszystko to, co może przydać się w codziennym zabieganiu, jak na przykład długopis, nożyczki, pilniczek do paznokci, wykałaczkę, ostrze, pęsetę, a nawet linijkę. Niewątpliwą zaletą tego sprzętu jest forma, która nie zabiera dużo miejsca. Bez problemu możesz nosić taki gadżet w portfelu, a dzięki temu możesz mieć go zawsze pod ręką.

Jaki scyzoryk będzie najlepszy dla ratownika medycznego?

Chociaż wymienione przez nas modele scyzoryków posiadają wiele zalet, to żaden z nich raczej nie nadaje się dla ratownika medycznego. Jego praca wymaga bowiem nieco bardziej specjalistycznego i „mocniejszego” sprzętu. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że scyzoryk ratownika medycznego powinien mieć nieco inną zawartość niż standardowe narzędzie. W końcu w pracy medyka raczej nie przyda się korkociąg czy pilniczek do paznokci. Zamiast tego taki multitool powinien zawierać takie elementy, jak:

– ostrze do cięcia pasów,

– duże i wygodne ostrze z blokadą i uchwytem, które da się łatwo otworzyć jedną ręką,

– mocny śrubokręt,

– ściągacz izolacji,

– wyłamywacz okien,

– pęseta,

– szpikulec szydło,

– piłka do cięcia.

Tego rodzaju narzędzia naprawdę warto mieć ze sobą na akcji ratowniczej. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wszystkie one były pod ręką w formie wygodnego scyzoryka. Dodatkowo byłoby wspaniale, gdyby rękojeść czy obudowa tego sprzętu była pomalowana na jakiś wyróżniający się, jaskrawy kolor.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze scyzoryka dla ratownika medycznego?

Wiesz już, z jakich elementów powinien składać się scyzoryk ratownika medycznego. Jednak aby wybrany model naprawdę dobrze służył swojemu użytkownikowi, powinien wyróżniać się najwyższą jakością wykonania. W czasie akcji każdy ratownik medyczny musi posługiwać się wyłącznie porządnymi narzędziami. Niesienie pomocy chorym i poszkodowanym wymaga szybkich działań i konkretnych rozwiązań. Używany sprzęt po prostu nie może zepsuć czy rozlecieć się w czasie akcji, a to może zdarzyć się w przypadku scyzoryków słabej jakości.

Jak możesz się domyślać, bardzo ważny jest również materiał, z którego gadżet został wykonany. Najlepiej byłoby, gdyby poszczególne elementy zrobione były z porządnej stali nierdzewnej. Dodatkowo dobrze zdecydować się na model z wymiennymi narzędziami. W końcu nawet najstaranniej wykonana rzecz może zużyć się w czasie intensywnego użytkowania. Praca ratownika medycznego z pewnością należy do takich działań. Naszym zdaniem w przypadku tej profesji najlepiej sprawdzi się szwajcarski scyzoryk Rescue Tool firmy Victorinox. Model ten otrzymał miano Super Narzędzia, a Ty możesz bez najmniejszego problemu znaleźć go w asortymencie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium