need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Kolorowe bluzy medyczne dla pracowników służby zdrowia

Praca w służbie zdrowia jest bardzo wymagająca i trzeba do niej cierpliwości. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni każdego dnia muszą zmagać się z różnymi przypadkami pacjentów. Z pewnością nie jest to łatwa praca. Często potrzeba do niej siły, samozaparcia i umiejętności zachowania zimnej krwi. 

Pracownicy służby zdrowia muszą pracować również nocą. Ratownicy medyczni muszą jeździć na wyjazdy. Często — podejmować kroki ratowania ludzkiego życia na zewnątrz w różnych niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Deszcz, śnieg, hulający wiatr nie zwalnia ich z wykonywanych zadań. Gdy okoliczności są szczególnie niesprzyjające, przydatna okaże się solidna i wytrzymała odzież. W takich przypadkach warto mieć założoną ciepłą bluzę, która ochroni przed zimnem. Na rynku dostępne są kolorowe ubrania w różnych fasonach. Każdy pracownik może dopasować je zgodnie ze swoimi upodobaniami.

 

Ratownik medyczny — specyfika zawodu

Przedłużające się dyżury, trudne warunki pogodowe i przede wszystkim — ekstremalnie ciężkie przypadki chorych. Dla ratowników medycznych to chleb powszedni. Każdy, kto zdecyduje się wykonywać ten zawód, musi liczyć się z konsekwencjami. Ale praca służb medycznych to nie tylko znoje i trudy. To również satysfakcja z podejmowanych działań, ratowanie ludzkich istnień. Gdy udaje się — dosłownie — przywrócić kogoś do życia, nawet bardzo zmęczony ratownik czuje się wspaniale. Zawód ten jest bez wątpienia nietuzinkowy i wymagający ogromu poświęceń. 

Ratownicy są większość dnia w trasie i w terenie. Niezbędne okażą się akcesoria, które pomogą przetrwać nawet najtrudniejszy i chłodny dzień. Czym charakteryzuje się ich ubiór? Wierzchnia warstwa musi być przede wszystkim nieprzemakalna. Sam materiał powinien być wytrzymały i odporny na rozciąganie. Najważniejszym aspektem jest oczywiście odpowiednia widoczność. Kluczowa jest kolorystyka. Obecnie każdy dedykowany służbowym medycznym materiał ma szczególne właściwości. Solidność i trwałość warunkuje specyficzne przeznaczenie każdego ubrania. W końcu najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda. Producenci odzieży prześcigają się w coraz doskonalszych modelach, które zwiększają komfort pracy. 

 

Dla ratownika

Osoby pracujące w ratownictwie medycznym podczas dyżuru ubierają się w jednakowe uniformy. Są to ubrania w intensywnym pomarańczowym kolorze z odblaskami. Takie ubrania są widoczne z daleka. Dzięki temu ratujący wyróżniają się spośród tłumu ludzi na ulicy, również w nocy. Na rynku dostępne są gotowe komplety odzieży medycznej. Składają się one ze spodni, bluzy i kurtki. Można również samemu skompletować taki zestaw. Warstwa zewnętrzna musi być jednakowa. Natomiast bluza, którą wybierze ratownik, może być w dowolnym kolorze. 

 

Tacy sami, a różni — kolorowe bluzy medyczne

Pracowników medycznych służb cechuje przede wszystkim jednorodny ubiór. Każdy ratownik musi być widoczny z daleka, więc wierzchnia warstwa odzieży musi być taka sama u wszystkich. Ta kwestia nie podlega dyskusjom i nie można się z tego wyłamać. Mimo wszystko każda z osób pragnie czymś się wyróżniać. Często jeden drobny element odzieży wpływa na odbiór wizerunku danego pracownika. O ile podstawowy komplet ratowniczy nie podlega zmianom, to spodnia warstwa jak najbardziej! Idealnym pomysłem będą kolorowe bluzy medyczne. 

 

Kolorowe bluzy medyczne — zalety

Miłe w dotyku i ciepłe okrycie to podstawa podczas chłodniejszych dni. Kolorowe bluzy medyczne nie tylko trzymają temperaturę ciała, ale również pozytywnie Cię nastrajają. Gdyby każdy nosił wyłącznie czarne ubrania, nikt nie miałby optymistycznych myśli. Kolorowe bluzy medyczne mogą być na przykład czerwone lub granatowe. Są to gustowne kolory, które pasują wielu osobom. Oprócz klasycznego wariantu, na rynku można znaleźć również bluzy polo, które dobrze się prezentują.

 

Odzież, która sprawdzi się na firmowym przyjęciu

Pracownicy służby zdrowia mimo nagromadzenia obowiązków również mają prawo świętować. Warto zaopatrzyć się w dedykowany strój na imprezy firmowe, zarówno te oficjalne, jak i mniej formalne. Idealnym pomysłem tym razem nie będą kolorowe bluzy medyczne. Natomiast doskonale sprawdzą się tutaj galowe koszule z długim rękawem. Można zakupić modele zarówno damskie, jak i męskie. Wygodne granatowe koszule wyjściowe z haftowanymi emblematami w kolorze fluorescencyjnej czerwieni to hit! W tego typu kreacje może wyposażyć się lekarz, pielęgniarka czy właśnie ratownik medyczny. Taki ubiór nada się również na naukową prelekcję, prezentację czy oficjalną wizytę. 

 

Ponadczasowy polar, czyli kolorowe bluzy medyczne

Swetry, blezery czy dres nie są najlepszym rozwiązaniem jako spodnia warstwa. W pracy ratownika medycznego liczy się każdy gram. Warto zainwestować w materiał, który jest naprawdę lekki i niemal nie czuć go na skórze. W tym wypadku doskonale sprawdzi się polar. Z tej dzianiny produkowane są również kolorowe bluzy medyczne. Możesz zdecydować się na wersję w czerwonym kolorze z czarnym wykończeniem. Dopasowany krój powoduje, że każdy wygląda schludnie i estetycznie. Szczególnie wartościowe jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Ciepłota ciała jest utrzymana dzięki praktycznej warstwie antypilingowej. 

 

Nadruki na bluzach

Na kolorowych bluzach medycznych mogą znajdować się również różne nadruki. Bluza z napisem wykonywanej funkcji jest dobrym pomysłem. Lekarz, pielęgniarka lub ratownik, mogą zaopatrzyć się w ubranie, na którym będzie logo służby zdrowia oraz nazwa ich zawodu. W czasie nocnego dyżuru w szpitalu może zrobić się chłodniej. Zwłaszcza gdy akurat na oddziale panuje cisza i spokój oraz brak ciągłego ruchu. W takim przypadku personel medyczny może sięgnąć po kolorową, ciepłą i personalizowaną bluzę.

 

Pomysł na prezent

Znasz kogoś, kto pracuje w służbie zdrowia? A może masz koleżanki i kolegów „po fachu"? Jeśli tak, spraw im wyjątkowy upominek. Ratownicy medyczni, lekarze czy pielęgniarki często nie mają czasu, by zająć się swoimi potrzebami. Nieustanna presja czasu, nerwowe sytuacje i chęć niesienia pomocy wypełniają ich dzień. Być może warto zatroszczyć się o osoby, które tak wiele poświęcają dla innych. Doskonałym prezentem mogą okazać się właśnie kolorowe bluzy medyczne. Wytrzymałe i ciepłe, stanowią cenny dodatek do podstawowego stroju każdego pracownika służby zdrowia. Odzież ma właściwości termoregulacyjne i nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia. Tego typu prezent z pewnością ucieszy każdego! Zwłaszcza te osoby, które na co dzień mają styczność z pracą w utrudnionych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium