need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Mały pacjent u lekarza, czyli stetoskop pediatryczny i praca pediatry

Stetoskop to jeden z atrybutów lekarzy. Na wielu zdjęciach i grafikach, lekarz zawsze ma na szyi ten przyrząd. Służy on głównie do osłuchiwania klatki piersiowej, serca i jamy brzusznej pacjenta. Dzięki niemu można zdiagnozować wiele przypadłości. Tym sprzętem bada się zarówno dzieci i dorosłych. Na rynku dostępne są stetoskopy różnych firm. Mogą mieć one różne kolory i różnić się nieco kształtem. W ofertach znajdziemy również stetoskopy pediatryczne. Czy są one koniecznie i bardzo różnią się od zwykłych stetoskopów? W tym artykule postaramy odpowiedzieć się na to pytanie i skupić na ogólnym wyposażeniu gabinetu pediatry.

Praca pediatry

Wiele dzieci nie lubi chodzić do lekarza. Nic w tym dziwnego, ponieważ przeważnie bywają w gabinecie lekarskim, kiedy są chore i tym samym osłabione i często poddenerwowane. Chcąc udobruchać małego pacjenta, lekarz pediatra może zaopatrzyć się w specjalne sprzęty i wyposażenie gabinetu, które będą miłe dla oczu dziecka. Pediatra musi okazać zrozumienie i wielką empatią dla małego człowieka, ale również dla jego rodziców, którzy często są równie mocno przejęci co ich dziecko.

Maluch w gabinecie lekarskim może być również zaciekawiony przyrządami medycznymi, takimi jak ciśnieniomierz czy stetoskop. Warto, aby pediatra przed użyciem ich wytłumaczył swojemu pacjentowi, do czego one służą. Tym sposobem dziecko szybciej oswoi się ze specjalistycznym sprzętem lekarskim i może przestać się obawiać badania. Lekarz pediatra ma ciężkie zadanie, ponieważ często małe dzieci nie są pacjentami, którzy chcą współpracować z lekarzem.

Specjalne wyposażenie gabinetu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium