need info

Tel.: 790445534

Email.: poczta@trzypiora.pl

Maseczka do sztucznego oddychania – ważny element wyposażenia apteczki

Każdy może kiedyś stanąć w obliczu konieczności ratowania cudzego życia. Właśnie dlatego wszyscy kierowcy powinni zadbać o to, by ich podręczne apteczki były wyposażone w asortyment, który może w tym pomóc. Jednym z ważniejszych elementów, który musi znaleźć się w środku, jest maseczka do sztucznego oddychania. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego jest tak istotna i jak przy jej pomocy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową? Wszystkiego dowiesz się z dalszej lektury tego wpisu.

Dlaczego apteczka powinna znaleźć się w każdym aucie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tak naprawdę każdy może być świadkiem niebezpiecznego zdarzenia i chociaż raz znaleźć się w sytuacji, w której ludzkie życie będzie znajdować się w jego rękach. Szczególnie powinni pamiętać o tym kierowcy samochodów. Ruch drogowy jest bowiem obarczony większym ryzykiem wystąpienia przykrego wypadku. Właśnie dlatego każda odpowiedzialna osoba kierująca pojazdem powinna mieć pod ręką niewielką apteczkę. Ważne, by była ona wyposażona w podstawowe materiały, które mogą pomóc podczas niebezpiecznego zdarzenia.

Co powinno znajdować się w apteczce samochodowej?

Oczywiście, apteczka samochodowa nie będzie zaopatrzona tak, jak ta, z której korzystają zawodowi ratownicy medyczni. Podobnie jak wiedza przypadkowego kierowcy nie może równać się umiejętnościom profesjonalistów. Warto jednak zadbać o to, by w pojeździe znajdowały się podstawowe elementy. Mowa tu o opatrunkach, plastrach, gazie, kompresach, bandażach czy trójkątnej chuście. Ważny jest też zestaw do resuscytacji, do którego należy właśnie maseczka do sztucznego oddychania. Oczywiście, taki produkt jest dostępny w ofercie naszego sklepu. Jeśli w Twojej apteczce brakuje tego elementu, możesz uzupełnić jej zawartość, składając zamówienie na naszej stronie.

Czym jest resuscytacja?

Dlaczego maseczka do sztucznego oddychania jest tak ważna? Jest to jeden z podstawowych przedmiotów przeznaczonych do wykonania natychmiastowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Co to takiego? Jest to zbiór czynności, które mają na celu przywrócenie u poszkodowanego przepływu krwi przez mózg oraz mięsień sercowy. Stosuje się ją u osób, u których odnotowano zatrzymanie pracy serca, brak świadomości oraz bezdech. Badania wykazują, że natychmiastowa reakcja i przeprowadzenie tego procesu są niezwykle istotne. Mogą one nawet 3-krotnie zwiększyć szansę na przeżycie u osoby, która uległa wypadkowi. Te dane są wystarczającym powodem do tego, by zainwestować w ten produkt. Zadbaj więc o to, by znalazł się on zarówno w samochodowej, jak i domowej apteczce.

Jak korzystać z maseczki do sztucznego oddychania?

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał podjąć się resuscytacji, to pamiętaj, żeby najpierw włożyć rękawiczki. Zadbasz w ten sposób o zdrowie zarówno poszkodowanego, jak i swoje. Zanim zaczniesz proces sztucznego oddychania, upewnij się, że służby medyczne zostały poinformowane o zajściu i są już w drodze. Następnie wyjmij produkt z opakowania i zapoznaj się z instrukcją obsługi, która powinna być klarowna i przedstawiona w formie graficznej. Przyłóż maseczkę do ust poszkodowanego widocznym ustnikiem i wykonaj sztuczne oddychanie zgodnie z instrukcją.

Pamiętaj, że pomimo stosowania metody usta-usta będziesz w tej sytuacji całkowicie bezpieczny. Maseczki są wyposażone w specjalny filtr, który chroni Cię przed kontaktem z wydzieliną obecną w ustach osoby, którą reanimujesz. Istotne jest to, by kontynuować proces resuscytacji aż do momentu, gdy poszkodowany odzyska czynności życiowe bądź do przyjazdu karetki.

Bądź gotowy na wypadek niefortunnego zdarzenia

Jak widać, maseczka do sztucznego oddychania jest produktem, przy pomocy którego możesz uratować życie drugiej osoby. Warto więc zadbać o to, by była ona obecna w domowej czy samochodowej apteczce. Jest to niedrogi element, który w kryzysowym momencie może okazać się kluczowy. Pamiętaj o odpowiednim uzupełnieniu wyposażenia apteczki i zadbaj o to, by zawsze znajdowała się w niej maseczka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium