Promocje
Producenci
Statystyki
Produkty:
601
Kategorie:
112
Nowości:
119
Promocje:
12

Słów kilka o uniformach medycznych dla ratowników

Słów kilka o uniformach medycznych dla ratowników

Dobrze wyposażony ratownik to przede wszystkim prawidłowo ubrany ratownik. Dobrej jakości strój gwarantuje, przede wszystkim, komfort pracy, a to coś bardzo ważnego w tym fachu. Żeby w pełni skupić się na zadaniu, ratownicy noszą takie uniformy medyczne, które zapewniają optymalną temperaturę ciała,  wygodę, nie krępują ruchów a przy tym sprawiają, że są widoczni.

Jako producenci odzieży, wiemy jak ważne jest, by każda koszulka, koszula, polar, spodnie czy kurtka składające się na uniform medyczny, były wykonane starannie i z dbałością o szczegóły. Ubrania te mają do spełnienia kilka różnych, równie ważnych funkcji.

 

Ochronna odzież

Podstawową funkcją, jaką pełnią uniformy medyczne jest ochrona osób, które je noszą. Praca ratownika nie należy do łatwych, na każdym kroku ma się styczność z chorymi i rannymi, a obowiązki wypełnia się w przeróżnym otoczeniu i okolicznościach. Ubrania muszą być ciepłe, a jednocześnie przewiewne, dlatego wykonuje się je z naturalnych tkanin, takich jak bawełna. Łączy się  je z wytrzymałym poliestrem, który nadaje rzeczom odpowiednią formę. Ratownicy pracują czasem w ekstremalnych warunkach, narażają się na obtarcia, dlatego wytrzymały ubiór jest priorytetem w tej pracy.

 

Widoczność

Każdy, kto nosi uniform medyczny jest od razu rozpoznawany. Jeśli wydarzył się wypadek i na miejscu pojawiają się służby, od razu wiadomo kto jest kim. Przede wszystkim dlatego, że górną cześć odzieży ozdabiają emblematy z napisem Ratownik lub Ratownik medyczny. Ale też dlatego, że krój i kolor stroju od razu sugeruje z kim mamy do czynienia. Dodatkowo ubrania te posiadają paski odblaskowe, które pozwalają być widocznym na drodze i w ciemnościach, kiedy odbija się od nich światło.

Pracownicy służby medycznej często noszą mniej formalne koszulki z napisem, które także pozwalają odróżnić daną osobę od innych. Tak dzieje się kiedy są na służbie, ale aktualnie oczekują na wezwanie na akcje.

Gdybyśmy mieli wyliczyć wszystkie rodzaje rzeczy, które składają się na uniformy medyczne, musielibyśmy zacząć od kurtek i spodni, następnie dodać do tego koszulki i koszule oraz polary. Wyróżniamy także kamizelki taktyczne, specjalne obuwie, czapki, kominy i rękawiczki. Ubiór dopełniają apteczki, latarki, scyzoryki, a i to nie wyczerpuje możliwości. Wszystko to, co niezbędne ratownikom medycznym dostępne jest w naszym sklepie, do którego serdecznie zapraszamy. Ubieramy Bohaterów i jesteśmy z tego bardzo dumni!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium